5 Mayıs 2013 Pazar

mektubunuz var!


Mektubunuz var şu linkteki yazıyı okuyanınız oldu mu aranızda?  Peki okuyup umursamayan oldu mu ? Evet epeyce olmuş. 
Okumaya üşenenler için ufak bir özet geçeyim. Yukarıda fotoğrafı olan kitabın içinde tarafımdan yazılmış bir mektup var. O kitap Sosyal kitabevinde bir haftadır. Sözde bu yazıyı okuyanlardan biri gidip o kitabı ÜCRETSİZ olarak dükkan sahibi Emrah'tan alacaktı. Sonra ister kitabı okuyup aynı dükkana bir hafta içinde geri getirecek isterse kitabı okumayıp sadece mektuba cevap yazacaktı. 
Bu kadar basit yani. 
Bu fikri uygulamaya karar verdiğimde gerçekten çok heyecanlanmıştım. Safım ya kendi kendime diyorum " oo tumblrdakiler çok sever böyle şeyleri kesin gidip mektubu alan cevap yazan olur, cevap yazmasa da canı sağ olsun hiç değilse kitabı okumuş olur" falan diyordum.
Ama o kadar yoğun bir ilgi olmuş ki bu gün aradığımda kitabı kimsenin almaya gelmediğini söyledi adam. 
Ya ben fazla hayalperestim ya siz çok üşengeç/umursamaz..
Kitabı Akmar'a bıraktığım gün dağhan 'la konuşmuştuk. İnsanların duyarsızlığından, üşengeçliğinden, mutlu olmak ya da mutlu etmek için çabalamayışından, tek amacının kendi çıkarları olduğundan konuşmuştuk. 
Gerçekten haklıymışız biliyor musunuz? O gece yatmadan önce "yok be, o kadar da değil. İnsanlar böyle ilginç şeyleri sever" demiştim. 
Keşke mektup olgusunu canlandırmaya uğraşmak yerine "gelin sevişelim" deseymişim. Eminim o zaman bir sürü kişi gelirdi. 
Kitap hala orada. Ama sakın almayın. Yanlışlıkla güzel bir şey yapmış olursunuz, aman Allah korusun..

2 yorum:

Üsturupsuz Yazar dedi ki...

Kuzum meleğim bahsettiğin yer uzak kalmasaydı ya da benim yeteri kadar vaktim olaydı yeminlen giderdim,gitmeyen top olurdu. Ayrıca pek güzel fikrin harika!Bayıldım!İnsanlar çok tuhaf deli ve ben sen yerine kitaplığımdan o kitabı çıkardım ve sana " sen hiç kimsenin olamayacağı kadar çok şeyimsin benim." sözüyle mucuklar gönderiyorum.

Madam Mavi dedi ki...

Sen benim bitanemsin canımm :*** iyi varsın ♡