26 Haziran 2012 Salı

Aşkta Tesadüfen
yazının şarkısı bu olsun

Biliyorum normalde postların sonunda verirdim şarkıyı. Ama bu seferlik böyle.

Teoman asla vazgeçemeyeceğim bir ses ve ne gariptir ki ne zaman kafam karışsa ya da içim daralsa pat diye karşıma çıkar. Bu şarkıda yine öyle bir anda karşıma çıkmıştı.

Favori otobüsüm mor 8E de evime doğru giderken deli bir yağmur bastırdı. O sıralarda her şey berbat gitmekte tabi. Dershane denemelerim berbat, okul desen adam gibi gitmiyorum. Evde her gün bir olay, bir kavga. Üzerine birde o gün hava kapalı olunca ben iyice dağıttım kendimi. Gülemiyorum, konuşamıyorum. Yağmurla birlikte gök gürleyip, şimşek çakınca daha kötü oldum ben. Zaten sevmem gök gürültüsünü. Hemen müziğe sarıldım. Rastgele bir radyoyu açtım, son ses dinliyorum. Bir-iki şarkı geçti ve Teoman'ın sesini duydum. Söz güzel, müzik güzel, söyleyen zaten şahane. Biraz olsun topladım kendimi. Ama şarkının sözleri ters geliyor ruhuma.. "Hala aşktan umudun varsa.." diyor adam.

Ama benim umudum yok ki ?

Gerçekten yok. Hani hepiniz biliyorsunuz, fazlaca şıpsevdiyim. Aşktan aşka koşarım. Aslında koşardım. Artık yapamıyorum bunu. Saçma geliyor. Hepimiz defalarca tattık aşk denen şeyi. Sakın şimdi biri çıkıp "insan bir kere aşık olur" demesin. Çünkü insan defalarca aşık olur. Ama sadece bir kez SEVER. Sevmek ve aşık olmak farklıdır bildiğiniz üzere. Birisi geçici birisi kalıcı.

Bu aşkların hepsinin bir sonu vardı ve bir sonraki aşkın öncekine göre daha sarsıcı olacağı kesindi. Aşkın şiddetiyle birlikte sona erdiğinde bıraktığı acıda büyüyor ve artık acıyacak bir kalbim bile kalmadı sanırım. Bu yüzden olabilir aşktan yana umutsuz oluşum.

Aslında bir sebep var. Oda imkansızlığı.. Hani düşünüyorum benim aşkımın tanımı başka hiç kimseye uymuyor. Haklılar da o kadar çok şeyi bir arada istiyorum ki.

Mesela benimle otursun bütün gece saçma sapan hayaller kursun ya da gün ışıyana kadar saçma sapan binlerce konuyu konuşalım. Aralıksız saatlerce konuşayım, o dinlesin. Gece uyuyamayıp "bana masal anlatsana" dediğimde garipsemesin. Masal bilmiyorsa bile kafasından bir şeyler sallasın. Bazen ölümüne kavga edelim. Delirtelim birbirimizi. Ama gitmesin. Yanımdayken bile özleyecek kadar seveyim onu. Yolun ortasında yürürken berbat sesimle dinlediğim şarkıyı söylemeye başladığımda beni susturmaya çalışmasın, hatta bana eşlik etsin. Benim kadar çatlak olsun mesela. Her an her şeyi yapabilsin. Etraftakiler ne der demesin. Ben uçan balon görüp en tepedeki mavi balonu alırken o bana yadırgayan gözlerle bakmasın, aksine benimle mutlu olsun. İğrenç espirilerime dayanamayıp beni öldürmek istesin. Film izlemeyi mutlaka sevsin mesela. Müzik dinlesin.Hayatımın her anında olsun ,beni hayatına alsın. Derdini anlatsın, gizlemesin. Birlikte bir yola çıktıysak susmasın. Sorunlarını bana anlatsın. Birlikte çözelim. Önceliği olabileyim. Bir karar alırken beni değil bizi düşünerek alsın. Karavanla yolculuk etmeyi de sevsin. Her şeyi sevsin. Nefret etmesin. Gülebilsin. Durduk yere kahkahalara boğulalım. Sahilde çıplak ayaklarımızla yürüyelim. Yeri geldiğinde beş yaşındaki çocuktan beter olalım. Sabahın beşinde kalkıp çizgi film izleyelim. Kitap okuyalım. Play station da yarış yapalım. Su savaşı yapalım. Sokağın birinde yan yana yürürken aniden yanımızdan geçen kişiyi durdurup "ben bu adama deliler gibi aşığım" dediğimde "ne yaptığını sanıyorsun" demek yerine sarılabilsin bana. Sınırları olmasın. Şunu yapmayalım, bu da olmaz demek yerine adım atmaya cesaret edebilsin. Adrenalini sevsin. Lunaparka gidip en deli oyuncaklara binelim. Bisiklet binelim, yarış yapalım hatta. Bana tavla oynamayı öğretsin. Bir çay bahçesinde -cafe demiyorum dikkat ederseniz çay bahçesi ! - oturup ince belli bardakta çay içelim. Arkadaşlarımız olsun yanımızda, gırgır şamaya muhabbet olsun..

Daha binlerce şey yapalım birlikte. Fotoğraflarımız olsun. Sayısını bizim bile bilmediğimiz sonsuz anılarımız olsun.

Ama bunların hepsi fazla geliyor başkalarına. O yüzden benim aşktan yana umudum yok. Teoman'ın gerçekliğine inanmadığım tek şarkısı. Üzgünüm Teoman. Ne aşktan umudum var ne sevmekten. Aşk artık sadece şarkılarda var, mutlu sonların masallarda olduğu gibi..

Hiç yorum yok: